Okolí penzionu u Houšků, co dělat a okolí. Stráž nad Nežárkou

Ubytování Jižní Čechy, Stráž nad Nežárkou, Jindřichův Hradec, Třeboň, Pístina, Penzion U Houšků

Stráž nad Nežárkou - Penzion U Houšků Stráž nad Nežárkou – malebné jihočeské město přibližně na půli cesty mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem se pyšní dlouhou historií – nejstarší archeologické nálezy pocházejí z období přibližně 1800 let př.n.l. Od přelomu letopočtu dokazují osídlení tohoto území římské mince a keltské památky. Vedle kostela Sv. Petra a Pavla je nejcennější místní památkou zámek, postavený pány ze Stráže už v druhé polovině 13. století. Na začátku 18. století byl přestavěn do současné barokní podoby a od roku 1920 patřil slavné české operní pěvkyni Emě Destinnové, která zde žila až do své smrti v roce 1930. Zámek je přístupný veřejnosti.

Třeboň - Penzion U Houšků Třeboň – proslulé lázeňské město s bohatou historií, spjaté především s posledními Rožmberky. Vilém z Rožmberka měl na místním zámku své alchymistické laboratoře a poslední Rožmberk Petr Vok sem přesunul své sídlo a v roce 1611 tu i zemřel. Turisté najdou v Třeboni spoustu zajímavých míst a památek – zámek, který je třetím největším areálem tohoto typu v Čechách, rybník Svět, na jehož břehu Třeboň leží, novogotickou Rožmberskou hrobku, pivovar Regent a mnoho dalších.

Jindřichův Hradec - Penzion U Houšků Jindřichův Hradec – jedno z nejstarších měst v Čechách je proslulé především rozsáhlým areálem zdejšího zámku. Najdete tu i Muzeum Jindřichohradecka, které vystavuje největší lidový mechanický betlém na světě – Krýzovy jesličky. Krásné náměstí Míru obklopuje několik kostelů a zapomenout nesmíme ani na rybník Vajgar, který leží přímo ve městě.

Česká Kanada - Penzion U Houšků Česká Kanada – rozlehlý přírodní park mezi Novou Bystřicí, Slavonicemi a Kunžakem. Centrem oblasti je odjakživa zřícenina hradu Landštejn, obklopená zalesněnými kopci a rozlehlými plochami rybníků. Ideální místo pro výlet do opravdu krásné a působivé přírodní scenérie.